Jdi na obsah Jdi na menu
 


požár drůbežárny Semechnice 6.3.2012

7. 3. 2012

Při nočním požáru drůbežárny uhynulo na 20 tisíc kuřat


 

Rozsáhlý požár zasáhl včera 6. března 2012 večer halu pro odchov kuřat v obci Semechnice na Rychnovsku. Operační středisko hasičů v Rychnově nad Kněžnou bylo o požáru informováno deset minut před desátou hodinou večer. Operační důstojník na místo ihned vyslal jednotky profesionálních hasičů z Rychnova nad Kněžnou a Dobrušky, HZS podniku Škoda Kvasiny, dále jednotky dobrovolných hasičů z Opočna, Českého Meziříčí, Trnova, Dobrušky, Bohuslavic a Semechnice. Podle prvotních informací bylo zřejmé, že se jedná o požár velkého rozsahu, proto byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu a na místo se sjelo celkem devět hasičských jednotek.
Při příjezdu první jednotky na místo určení byla celá střecha haly o rozměrech zhruba 50 krát 15 metrů v plamenech a předposlední fázi hoření. Uvnitř haly bylo v té době několik tisíc čtrnáctidenních kuřat. Hasiči nasadili celkem třináct vodních proudů na uhašení rozsáhlého požáru a také na zabezpečení sousední haly s dalšími kuřaty a kotelny na lehké topné oleje. Čerpací stanoviště pro doplňování vody do cisteren na místě požáru bylo zřízeno u rybníka Broumar. U požáru zasahovalo 61 hasičů, kteří dostali požár pod kontrolu ve 23:21 hodin. Dohašování zničené haly pokračovalo až do 01:47 hodin, kdy byl požár uhašen. Jednotka dobrovolných hasičů z Trnova prováděla až do ranních hodin dohled nad požářištěm.
Při požáru uhynulo přes 20 tisíc kuřat. Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na tři miliony korun, z toho 500 tisíc na uhynulé drůbeži. Uchráněné hodnoty na kotelně a sousední hale byly odhadnuty na tři miliony korun. Příčiny vzniku požáru jsou předmětem šetření. Při požáru nebyl nikdo zraněn.
 

 

Náhledy fotografií ze složky požár drůbežárny Semechnice